Senzor na vstrajniku ???

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
aha1
Prispevkov: 49
Pridružen: 30 Jan 2007, 07:30

Senzor na vstrajniku ???

Odgovor Napisal/-a aha1 »

Ze nekaj casa imam problem in to, da mi avto kar z lepega noce vzgati napake pa ni nobene. Peljal sem ga na diagnostiko kjer niso odkrili napak, ampak mi je mehanik pooblascenega servisa rekel, da zna biti nek senzor na vstrajniku, ki naj bi sluzil za zagon motorja.
Vprasanje se glasi ali je to res? Kje je ta senzor, ce je? in njegova vloga, ce jo sploh ima?
Prosim za kakrsnokoli informacijo.
Model avta je naveden v podpisu.
Renault Avntime Privilege 2.2 dci
iro
Prispevkov: 565
Pridružen: 05 Okt 2006, 10:28

Odgovor Napisal/-a iro »

uporabi iskanje, bilo ze 100 predebatirano
Se pa nahaja nad vztranjkom, nekje na forumu je eden celo slikal kje pride na cliotu.
Standardna okvara pri cliotih , meganih ...
Racunalnik bi moral pokazat napako.
Rajsi vprasaj pri drugem mehaniku.
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

daj ga v cetrto prestavo in avto malo porini, toliko da se malo premaknejo komplet vrteci se deli. S tem namrec malo premaknes tudi vztrajnik z zobniki, kamor gleda ta senzor...na ta nacin ga preveris.
Slika
Uporabniški avatar
urosr
Prispevkov: 1456
Pridružen: 21 Maj 2004, 12:08
Kraj: Smartno ob Paki

Odgovor Napisal/-a urosr »

Zacasna resitev, tok da pripeljes avto do mehanika, zallij ta senzor z vodo in avto ti bo vzgal, to deluje, ene pol litra vode bo dost, vendar ga moras cimprej menjat, glih dones smo na tak nacin vzgali y3rn3yevga cliota, cudno se slisi vendar deluje, senzor se nahaja med blokom in menjalnikom na vrhu, vendar je skrit pod kabli.
Uporabniški avatar
dgorica
Prispevkov: 268
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:03
Kraj: KNEŽA okolica TOLMINA

Odgovor Napisal/-a dgorica »

jst sm mel enak problem pri meganu 1 ko mi kar na enkrat ni hotu vec vzgat in res in bil je senzor ustrajnika (cena okrog 30e) :(
lp car. megane 1.9 dci
lightning
Prispevkov: 52
Pridružen: 07 Nov 2006, 15:11

Odgovor Napisal/-a lightning »

No ravno danes sem imel enak problem. Se nekam pripeljem...vse lepo in prav. Hocem iti, avto ne vzge. Motor vergla kot nor(nov aku), vse lucke se ugasnejo, edino spodaj na armaturi pise STOP. Po pol ure je avto spet na lepem vzgal. Lahko da ko smo se jahal ven pa not, da smo ga res toliko premaknil, da je potem vzgal, drugac sem pa dobil od serviserja nasvet, da je verjetno senzor odmicne gredi. Sedaj pa, koliko je teh senzorjev?? Senzor odmicne ali vztrajnika, ali oba? Koliko pride senzor odmicne gredi?
Avto je laguna dCI l.2000 (164k km).

Lp, Lightning!
Uporabniški avatar
Carleone
Prispevkov: 75
Pridružen: 09 Jan 2007, 21:57
Kraj: Notranjska

Odgovor Napisal/-a Carleone »

Evo, jast sem resil prav tale problem, priblizno pol leta nazaj! Omenjeni senzor sem snel z avta, ga dal na mizo in ocistil "glavico" senzorja, na kateri je bilo nekaj opilkov. Avto deluje se danes BP. Je pa res, kakor opisuje aha1 - avto ne uzge, vrti v prazno, napake pa nobene! Tako da diagnostika ne pomaga.

Torej senzor snemi z masine (dva vijaka), spucaj glavico in nazaj! Ce to ne pomaga, nabavi novega! Grem se pogledat ce najdem slike...


Evo se slike:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
You hit me, we hit you.

Clio 1.4 16V 2001
kljukec_
Prispevkov: 162
Pridružen: 22 Jul 2005, 19:33
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a kljukec_ »

Tole je pa tema v kateri sem jaz poslikal tipalo vztrajnika :lol:

http://www.renault-klub.si/forum/viewto ... =vztrajnik
djkidy123
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 Jan 2017, 18:15

Re: Senzor na vstrajniku ???

Odgovor Napisal/-a djkidy123 »

Kje se nahaja ta senzor na laguni 3 2.0dci letnik 2009???
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Senzor na vstrajniku ???

Odgovor Napisal/-a Spula »

djkidy123 napisal/-a:Kje se nahaja ta senzor na laguni 3 2.0dci letnik 2009???
Zadaj levo od cevi odvoda mazanja turbine v bloku motorja. Konektor je ovit v toplotno zaščito.
RenaultSport
Odgovori