Delovanje ter vse o EGR ventilu

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
mihec999
Prispevkov: 191
Pridružen: 04 Nov 2010, 01:49

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a mihec999 »

aha vredu bom poizkusil če bo šel ven. To je zdaj kaj narobe če je razpadel na 2 dela ali samo notri zašraufleš in je vse okej? ali treba novega?
Renault Laguna ll phase ll 2.0 dCi - ni več
Audi A5 Sportback
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Slišal sem obe verziji. Da je uničen, če gre na dva dela in to, da more it na dva dela, če ga hočeš pravilno tudi vmes sčistiti - hlapi svinjarije naj bi šli tudi vmes do elektronskega dela in EGR vseeno naj ne bi deloval pravilno, če tam ne sčistiš in sčistiš samo mehanski del.

Meni je prvi (original) razpadel in je potem delal še vsaj 30k km. Potem mi ga ni uspelo več lepo sčistiti in sem ugodno dobil novega.
Uporabniški avatar
bojanvectra
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 Dec 2012, 23:47

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a bojanvectra »

pozdravljeni!jaz bi pa rad vprasal o tem EGR ventilu,ce se med voznjo oz.med delovanjem lahko pojavlja kak zvok ko le ta odpira in zapira,v primeru da je pokvarjen!!namrec pri meni se slisi,kot bi nekaj ribalo(cohalo) v motorju ko doseze 2000obratov,ko pa presezem nekje 2300 in vec,pa tale zvok izgine!posledica vsega opisanega pa povzroci prikaz kluca za servis z opozorilom check injection ter racunalnik preklopi v safe mode! aha,pa se tole sem bil pri mehaniku,da preveri z racunalnikom in ni pokazalo nikakrsne napake!!
avto:laguna 1,9 dci,letnik 2005

lp,bojan
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Če se lučka prižge, bi tester moral pokazati napako.
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
mihec999
Prispevkov: 191
Pridružen: 04 Nov 2010, 01:49

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a mihec999 »

A mogoče kdo ve kje je egr ventil pri laguni 2 ph 2 2.0 dci 110kw?
Renault Laguna ll phase ll 2.0 dCi - ni več
Audi A5 Sportback
mlavri
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 Dec 2013, 23:35

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a mlavri »

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kje se nahaja EGR ventil pri Grand Scenicu l.2010, 1.9 dci, 130KM. Mogoče kaka slikca? Ali ga lahko sam odšraufam in očistim?

Lp
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a drhouse »

mlavri napisal/-a:Pozdravljeni!

Mene pa zanima kje se nahaja EGR ventil pri Grand Scenicu l.2010, 1.9 dci, 130KM. Mogoče kaka slikca? Ali ga lahko sam odšraufam in očistim?

Lp
drhouse napisal/-a:Odstraniš plastičen pokrov na motorju. Slediš cevi, ki gre od filtra zraka proti motorju v kolektor. Odstraniš plastičen nastavek, ki pripenja to cev na kolektor (3 ali 4 vijaki 10) in pod njim je EGR. Kako ga čistiš pa preberi v moji temi o Laguni ;)
http://www.google.si/imgres?sa=X&biw=1 ... urn false;
Uporabniški avatar
Jonathan
Prispevkov: 128
Pridružen: 02 Feb 2013, 15:31

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a Jonathan »

Nekaj novega pri Lagunci. Prejšnjič sem neki čistil ostanke olja pri kolektorju, pa sem za hec izklopil EGR in se zapeljal. Avto ni javil nobene napake, pa sem naredil cca. 20km. Vlekej je precej bolje in lepše. Je torej prejšnji lastnik zbrisal napako al kako? :roll:
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a Fan »

Lahko da ga je nekdo ugasnil v motorni elektroniki in ECU ne ve, da je vgrajen
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Nekaj novega pri Lagunci. Prejšnjič sem ... o al kako?

Ravno to hočem lastnikom avtov z EGRjem dopovedati. Če ga izključiš je vse bolje pa še eno skrb manj imaš.
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
Jonathan
Prispevkov: 128
Pridružen: 02 Feb 2013, 15:31

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a Jonathan »

@Fan, pa bi v tem primeru avto vseeno bolj vlekel, ko bi odklopil EGR?

@Hauba, pa so kake posledice, če je EGR odklopljen, ni pa blindiran?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a Fan »

Hauba napisal/-a:Nekaj novega pri Lagunci. Prejšnjič sem ... o al kako?

Ravno to hočem lastnikom avtov z EGRjem dopovedati. Če ga izključiš je vse bolje pa še eno skrb manj imaš.
No ja, težka bo, jih je preveč, Opel ima to vgrajeno tudi na bencinskih motorjih :)
Jonathan napisal/-a:@Fan, pa bi v tem primeru avto vseeno bolj vlekel, ko bi odklopil EGR?

@Hauba, pa so kake posledice, če je EGR odklopljen, ni pa blindiran?
V koliko je izklopljen v ECUju, motorna elektronika ne ve da ga ima, ga ne preverja, če se pokvari - se ne prižga MIL lučka. Vendar samo krmiljenje EGRa ni samo v motorni elektroniki ..................... torej v vašem primeru še zmeraj minimalno deluje .................. spušča izpušne pline nazaj v motor, ko ste ga izklopili .................... je motor deloval samo na zrak :D

Pravilni izklop EGRa je preprogramiranje njegove mapce ................. da je od 1500rpm do 3500rpm zaprt + da je zaprt ko ima motor več kot 50 stopinj. Tako ne deluje, ostane zaprt v vseh vrtljajih in pri vseh temperaturah.

Potrebno pa je vedeti, da EGR ventil skrbi za uravnavanje temperature motorne glave. To, da se njegovo delovanje lahko izkorišča v ekološke namene, so ugotovili šele v poznih 70 letih - torej 10 let kasneje, ko je bil že serijsko vgrajen na motorjih.
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Jonathan
Prispevkov: 128
Pridružen: 02 Feb 2013, 15:31

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a Jonathan »

Kaj bi mi torej priporočal, če mam že izbrisan EGR in mi ne zazna napake, ko ga odklopim? Naj pustim tako, kot je?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Nič ne bi priporočal, ne vem kje je izbrisan, do kje, zakaj ne naprej ( sesute mapce ) ............................... Tako na slepo, pa kaj priporočati ni pametno.
Kot sem že velikokrat napisal, noben del ni vgrajen na motorju, ker so imeli v tovarni preveč materiala. Seveda se da marsikaj spremeniti/modificirati, vendar to dejanje potegne za seboj še ostale nastavitve .................................. kakšno stanje je pri vas ................ pa ne vem.

V koliko ste član Renault Kluba, imate v društvu tester in se lahko preveri, kakšno je stanje.

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
jan45
Prispevkov: 5
Pridružen: 05 Avg 2011, 06:17

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a jan45 »

Halo.
Pri moji laguni 1.9 diesel pa se dogaja da je trenutna poraba pri 80 km/h v peti prestavi 4.5 do 4.8 l.potem pa se kar naenkrat spremeni in je 8-9 l.
To se dogaja odkar je bil menjan merilec pretoka zraka in senzor tlaka turbine.RGL ventil sem dal očistiti,pa nobene razlike.Priklopljen je bil na računalnik-nobene napake.
Se komu kaj podobnega dogaja?
Lp.
Odgovori