Kdaj nastavit ventile?

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
zobnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 18 Maj 2017, 12:36

Kdaj nastavit ventile?

Odgovor Napisal/-a zobnik »

Imam motor 1.4 8v l.2000, 1 tuljava, zanima me kdaj nastavit ventile.

Zjutraj ko sem vžgal avto je prvih 5s deloval potem pa je crknil in ko sem ga ponovno hotel vžgat je 5-10 sekund vžigal potem pa s težka vžgal in spet ko sem spustil gas je crknil, in spet stežka vžgal...potem sem speljal in ni cukal nič....ko se je pogrel pa je lanfal brez problema, vžgal v prvo in držal gas.

Ne vem kaj naj bi blo, ker včasih pa vžge in drži gas. Mam pa plin notri....tko da ni mehanik, plinskega mojstra ki bi to lahko ugotovil kaj je lahko problem...da pa palčujem nekaj kar ne bo rešilo problema.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Kdaj nastavit ventile?

Odgovor Napisal/-a Spula »

zobnik napisal/-a:Imam motor 1.4 8v l.2000, 1 tuljava, zanima me kdaj nastavit ventile.

Zjutraj ko sem vžgal avto je prvih 5s deloval potem pa je crknil in ko sem ga ponovno hotel vžgat je 5-10 sekund vžigal potem pa s težka vžgal in spet ko sem spustil gas je crknil, in spet stežka vžgal...potem sem speljal in ni cukal nič....ko se je pogrel pa je lanfal brez problema, vžgal v prvo in držal gas.

Ne vem kaj naj bi blo, ker včasih pa vžge in drži gas. Mam pa plin notri....tko da ni mehanik, plinskega mojstra ki bi to lahko ugotovil kaj je lahko problem...da pa palčujem nekaj kar ne bo rešilo problema.
V kakšnem stanju so svečke? Glede nato, da je plin so lahko skurjeni sedeži ventilov-kar pogost pojav. Lahko nastaviš ventile (ni veliko dela) ampak ni rečeno da bo odpravilo problem.
RenaultSport
zobnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 18 Maj 2017, 12:36

Re: Kdaj nastavit ventile?

Odgovor Napisal/-a zobnik »

20.000km po menjavi so suhe.
A ni tako da postanejo ventili glasni, klenka in takrat so ventili razštelani, se lahko zvok tudi pri ogreti mašini oceni ali so potrebni nastavitve ali ne...tle je lahko tolk eni problemov...sem o tem že pisal.....35.000km sem prevozil in dosedaj solidno delal, sam zdej mi je pa precej slabši pri hladnem zagonu.

Če bi ventile skurlo bi delal skoz podobno....tud moč mu je upadla, ker mi sploh ne gre več tolk v klanec in prehitevat ne morem več tud če an bencin priklopim.

Senzor mrtve točke spucan, tem.senzor mam trenutno v okvari, ampak že 1 leto, mi je akumulator spustil in včas se zbudi senzor....ga sicer lani menjal.
Loputa čista, motorček čist, tesnilo pod loputo OK, kabli lani novi, cevke pregledane že večkrat....tko da eni mi je reku da je to problem v računalniku, letos bil priklopljen na računalnik.
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Kdaj nastavit ventile?

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Daj izmerit kompresijo. Če so ventili fuč, se bo tukaj videlo. Je pa vprašanje če se ti to sploh splača popravljati. Menjava tesnil, ventilov, jermenov bo hitro presegla vrednost avtomobila.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
zobnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 18 Maj 2017, 12:36

Re: Kdaj nastavit ventile?

Odgovor Napisal/-a zobnik »

Če bla kompresija al pa ventili razštelani bi skoz nagajal, tako pa mislim da je problem lahko nekej drugje....a dokler vžge pa četudi z mal več gasa se ne mislim ukvarjat z avtom za 250 evrov.
Imam tak al drugač asistenco pri Triglavu. :wink:
zobnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 18 Maj 2017, 12:36

Re: Kdaj nastavit ventile?

Odgovor Napisal/-a zobnik »

se mi je zdelo da bo to krivo (izklopu plinsko), pač zgleda da je pomotoma računalnik predčasno vbrizgnil plin v zg.prostor in posledično ne dela...mam plinsko nastavljen drugače kot običajno. Uparjalnik se mora ogret na vsaj 20°C da lahko uparja plin.
Sicer mi zjutraj še zmeraj rad trokira, ampak to je pri renoju normalno.
zobnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 18 Maj 2017, 12:36

Re: Kdaj nastavit ventile?

Odgovor Napisal/-a zobnik »

Ventili danes nastavljeni, avto dela ko šus, 2x bolje gre
zobnik
Prispevkov: 98
Pridružen: 18 Maj 2017, 12:36

Re: Kdaj nastavit ventile?

Odgovor Napisal/-a zobnik »

Po par 100km prevoženih avto sedaj dela kot nov, ne trokira, ne zgublja moč, ne trese....ne razumem zakaj me določeni mehanik v živo niso opozoril, da je treba ventile nastavit in so predlagal drugačne rešitve. Niti na odpadu, ko so renault mojstri niso vedli, vsaj 10 mehanikov ni vedlo...+ spraševal sem na e-mail, fb.
Govoril sem z mehaniki, strašil me....
potem pa grem po lističe in drugi dan pri mrzli mašini nastavim ventile, sam seveda, zato sem si vzel veliko časa.
Dela kot mora. :D :drinking:
Odgovori