Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
tomo san
Prispevkov: 124
Pridružen: 20 Jul 2011, 21:02

Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a tomo san »

Pri speljevanju ali pri vožnji na nizkih obratih in da potem pohodim stopalko za plin mi za zelo kratek čas zmanjka gasa in potem potegne avto.Ne sveti nobena lučka za motor in tudi tester ne pokaže napake.Nobene povezave ni z mrzlim ali ogretim motorjem .Je imel kdo že kaj podobnega?
Lp
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

YO....

Je avto kaj čipan ali kakorkoli modificiran (airbox, izpušni/sesalni kolektor, auspuh,...)?
Uporabniški avatar
tomo san
Prispevkov: 124
Pridružen: 20 Jul 2011, 21:02

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a tomo san »

U bistvu ima narejen remap in malo auspuh neoriginalen A to se je dogajalo tudi že prej tako da nekako izklučujem to napako
Uporabniški avatar
biste
Prispevkov: 296
Pridružen: 19 Feb 2011, 18:17
Kraj: Žiri

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a biste »

probaj v klanec in počasi spuščaj sklopko... sam pri sebi sumim na vztrajnik
Uporabniški avatar
tomo san
Prispevkov: 124
Pridružen: 20 Jul 2011, 21:02

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a tomo san »

Mislim da je napaka električne narave ker avto pocuka in mu zmanjka malo gasa potem pa potegne
Uporabniški avatar
biste
Prispevkov: 296
Pridružen: 19 Feb 2011, 18:17
Kraj: Žiri

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a biste »

si ga priklapljal na originalen tester ali na texa itd...?
če ga nisi poskusi na originalnega... ,
ker če praviš če je elekrične narave bi morala biti napaka zaznana ter shranjena in bi jo na testerju videl...
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Če mu ne javi nobene napake v avtu, ne vem če bo na testerju kaj videt.
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
Vocko
Prispevkov: 91
Pridružen: 14 Apr 2010, 18:53
Kraj: Šmarješke Toplice

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a Vocko »

Sicer na Meganu 2,ampak podobni simptomi. Na koncu je bila napaka na elektronskem gasu, ko sem to zamenjal, je bil avto spet ok. Mehaniki so sumili 100 različnih stvari, hvala bogu da je bila samo ena simpl stvar za zamenjat.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Uporabniški avatar
Vocko
Prispevkov: 91
Pridružen: 14 Apr 2010, 18:53
Kraj: Šmarješke Toplice

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a Vocko »

Aja, še to. Vedno je cukalo samo pri zelo nežnem gasu, nikoli, ko je bilo nad 30%

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Uporabniški avatar
Houly
Moderator
Prispevkov: 277
Pridružen: 23 Maj 2015, 23:35
Kraj: Tržič

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a Houly »

Vocko napisal/-a:Aja, še to. Vedno je cukalo samo pri zelo nežnem gasu, nikoli, ko je bilo nad 30%

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Fouš zrak pri intejku? Pri manših vrtljajih je večja možnost, da kje not vleče kot pa pri visokih? Mal posprejaj okol z brake-cleanerjem.
Clio 172 ph 1 woohooo
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a Spula »

tomo san napisal/-a:Pri speljevanju ali pri vožnji na nizkih obratih in da potem pohodim stopalko za plin mi za zelo kratek čas zmanjka gasa in potem potegne avto.Ne sveti nobena lučka za motor in tudi tester ne pokaže napake.Nobene povezave ni z mrzlim ali ogretim motorjem .Je imel kdo že kaj podobnega?
Lp
V kakšnem stanju so svečke( tudi na strani kjer je keramika) in pa vžigalne tuljave?
RenaultSport
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

tomo san napisal/-a:U bistvu ima narejen remap in malo auspuh neoriginalen A to se je dogajalo tudi že prej tako da nekako izklučujem to napako
Pri meni je pa ravno to problem.....odkar je avto remapan in imam odprt auspuh (flat-brez obeh kat), mi ob spremembi vremena (ponavadi kadar je hladneje in vlaga visoka), avto cuka na način kot opisuješ. Ne vem, ali takrat računalo zažene drug mapo z drugimi parametri, ampak zna pocukati na polno. Mene ne moti v vsakdanji vožnji, pač spustim gas za 1/4 sekunde in je pol ok, me je pa to ornk jebalo na dirkališčih, letos na Marofu in lani na RBR-u....res pa je, da imam zamenjan tudi izpušni kolektor na sistem 4-1-1 (original ima 4-2-1) in zna bit, da je problem ravno v tem in kot rečeno re-mapu.

Pri zadnjem, močnejšem cukanju pa je bilo treba zamenjat pletenico, ampak se je že prej slišalo da nekje "pušča" auspuh, zato to napako 100% izključujem.
Uporabniški avatar
tomo san
Prispevkov: 124
Pridružen: 20 Jul 2011, 21:02

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a tomo san »

Ja svečke še nisem menjal odkar je avto pri meni.Aha katere pa dajete noter?Drugače ja pa cukal avto že pred remapom in sem računal,da bo po posegu to odpravljeno.Bom z brakecleanerjem še preizkusil in potem ne vem kaj še preostane.Mogoče res stopalka za gas.
Hvala vsem
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a Symon »

Svečke sem dal originalne, poišči na netu.

Je pa meni cukalo ko sem dal Supersprint decat na kolektor. Namesto 4-2-1 in pri 2-1 katalizator, sem imel cevi in je avto v določenem območju grdo cukal. Ti avti so tako občutljivi in natančni na spremembe da je groza. Samo zaradi tega sem dobil original kolektor z dobrim katalizatorjem in dal original nazaj.
Uporabniški avatar
tomo san
Prispevkov: 124
Pridružen: 20 Jul 2011, 21:02

Re: Clio 197 zmanjka gasa-pocuka

Odgovor Napisal/-a tomo san »

Evo tudi po menjavi vžigalnih svečk in tuljav še vedno enako Sem pa dobil občutek pri vožnji skozi tunel da mi malo klenka v motorju Tam se pač boljše sliši Mogoče kaka povezava Nisem pa še stopalke za plin probal menjati
Odgovori