Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
WarpedOne
Prispevkov: 597
Pridružen: 03 Avg 2006, 23:18
Kraj: Hrastnik

Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a WarpedOne »

Moji lagunci teče četrto leto kar pomeni, da je v njej že vsaj 4. generacija črkičkov, ki so že fino uglašeni in zelo glasni in tolk bol nadležni. Mel sem vsega poln K zato sm se spravu pogledat če se da kaj narest. Slikc nimam, ker nism pričakoval da mi bo kar iz prve uspelo stvar tako zelo izbolšat, da se morm pohvalit in še kakšnega poslušalca čričkoncerta navdušit za enak podvig. Če ne bo nihče drug prispeval slikc, jih bom morda jaz ko bo treba zadevo ponoviti.

Ergo, navado mam vozit z desno roko položeno na ta naslon za roko, posledično ob vsaki spremembi pritiska stvar škripa. Stvar sm uredil takole:

1. Dvigneš ta naslon v max navpično lego
2. Vidiš da je v spodnjem delu še en kos plastike ki drsi gor in dol po tavelkem kosu, kot nekakšen pokrov. V spodnjem delu te plastike opaziš, da se vrti okrog nečesa - tam z občutkom potegneš v vodoravni smeri da se plastika sname dol iz tega tečaja, nato jo snameš še iz samega naslona. To ti odpre pot do treh torx vijakov s katerim je pritrjen celoten ta nosilec na sredinsko konzolo. To odvijačiš in naslon gre stran. Poskusiš mal zvijat ta naslon in opaziš kako glasno zapoje eee zaškripa
3. Vzameš pološčat izvijač in ga potisneš med plastiko in blago ter z obračanjem privzdigneš plastiko. Postopek nadaljuješ okrog in okrog da gre počasi stran. Zadevo skupaj drži 8 zatičev.
4. Vzameš neko voskato, mastno zadevo in z njo bogato namažeš vse te zatiče (js sm uporabu neko čistilo za kabino, ki pušča nek voskat nanos - pričakujem da bo kmau spustilo in bo mogu ponovit vajo z nečem drugim).
5. Po potrebi pustiš da se 'mazivo' posuši in sestaviš vse nazaj skupaj.

Pri meni je vsaj 95% redukcija škripanja. Med vožnjo je zadeva tiho, rahlo poči le če resno pretiravam in preverjam če je še kakšen čriček kje.

Opombe:
- V naslonu je še neka vzmet in dušilec in špaga, ki preprečuje da bi se pokrov prehitro dvignil. To pustite pri miru. Nima vloge.
- Sredinska konzola je na tla karoserije privijačena s par vijaki ki se radi losajo in vse rata majavo. Če prednja sedeža pomakneš naprej, vidiš v zadnjem delu po en vijak na vsaki strani. To priviješ in zadeva bo manj majava.
- Ko mi zadeva zopet začne škripat, bom verjetno zatiče enostavno bogato namazal s sekundnim lepilom in bo to to. Itak je treba ta pokrov dat narazen sam če hočeš odpravit čričke, če se bodo znova pojavili kljub limu, bo pač treba nov pokrov.
Laguna Coupe GT dci 180
Uporabniški avatar
laguna484
Prispevkov: 767
Pridružen: 17 Sep 2009, 10:44
Kraj: Celje

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a laguna484 »

Pozdravljen,

se mi zdi da črički pri renoju mutirajo vsako leto in jih z novo generacijo ne spravijo iz avtov :D Tudi meni škripa sredinski naslon ko X?!+* tako da se bom verjetno lotil odstranjevanja kot si se ti. Pač nisem vedel kje bi začel, razen tistih dveh vijakov ob strani, zato sem pustil vse na miru :D Hvala za podroben opis, mislim da se pri lagunah različnih generacij to ne razlikuje pretirano.

lp,
Uporabniški avatar
WarpedOne
Prispevkov: 597
Pridružen: 03 Avg 2006, 23:18
Kraj: Hrastnik

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a WarpedOne »

Kr pogumno!

Ogromno je tega jamranja nad črički in še več dejanskih čričkov v renaultih, zelo malo je pa napotkov kaj storiti da bi jih bilo kej manj. Večina je vdanih v usodo - "renault pač" ampak se da pomagat. Morda ne v 100% in za 100% časa pa vseeno. Komplet postopek mi je vzel morda 2 uri - vključno s študiranjem kako in kaj narest. Zdej ko mi je jasno kako grejo te legokocke narazen, je pol ure vrh glave dovolj.

Je pa osnovni problem izbira materiala - renault pač v vseh svojih avtih uporablja to 'čudno' trdo plastiko, ki dokler je nova še enkak drži druga drugo. S časom pa pride do mal upogibanja in raztezanja in začne drgnit ena ob drugo. Na tujih forumih omenjajo da pomaga silikonski sprej - morm preverit če kaj tazga obstaja v naših štacunah.
Laguna Coupe GT dci 180
smesko
Prispevkov: 27
Pridružen: 28 Avg 2013, 04:11
Kraj: Ljubljana

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a smesko »

Obstaja silikonski sprej, mi ga uporabljamo v službi. Če te še zanima lahko sporočim proizvajalca.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Dobiš v Bauhausu za 7€ 400ml ;)
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a oorosh »

Tole jaz uporabljam...

Slika
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
smesko
Prispevkov: 27
Pridružen: 28 Avg 2013, 04:11
Kraj: Ljubljana

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a smesko »

Jaz ti zrihtam za 10€ 1.5l v flaši prelit, malo bolj gost!
Uporabniški avatar
BigPoppaSLO
Prispevkov: 52
Pridružen: 03 Dec 2013, 23:40

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a BigPoppaSLO »

Evo, pa je mene tole tudi do konca ziritiralo in sem se odločil tole urediti. Hvala za navodila, zadeva je res enostavna za razstavit. Najprej sem mislil, da škripa celotna konzola in temu naslonu sploh nisem posvečal pretirane pozornosti, ko pa sem prebral tvoj post in sem šel do avta, odprl predal in ga malo pomigal je bilo takoj jasno.

Sem zadevo razmontiral, plastiko oblepil s samolepilnim filcem, utore teh zatičev pa konkretno namazal s sprejem, ki je na sliki. Obenem sem zategnil tudi spodnje vijake konzole in sedaj je zadeva dead silent.

Slika Slika
Uporabljen material:
Slika Slika

Priporočam vsem, ki tega posega še niste izvedli. Dela je za max 10 minut, rezultat pa neverjeten.

Hvala avtorju za tole temo!
Uporabniški avatar
WarpedOne
Prispevkov: 597
Pridružen: 03 Avg 2006, 23:18
Kraj: Hrastnik

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a WarpedOne »

Hvala za slike - potrujem da so prave :)
In hvala za alternativno rešitev s samolepilnim filcem.

Tole bo nov plan za dečrikoizacijo, če/ko se mi zaredi nova generacija golazni v naslonu - zaenkrat je zadeva še vedno tiha.

Grem odpret še četrti del serije čričkomora ...
Laguna Coupe GT dci 180
michelangelo
Prispevkov: 9
Pridružen: 21 Okt 2017, 20:51

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a michelangelo »

u top tole. morm sprobat. imam tus ldi laguno 2008 letnik + čričke v sredinskem naslonu, vratih, sprednjem sencniku
Uporabniški avatar
WarpedOne
Prispevkov: 597
Pridružen: 03 Avg 2006, 23:18
Kraj: Hrastnik

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a WarpedOne »

Od posega je že 4 leta pa je stvar še vedno tiho, kljub rednemu naslanjanu in uporabi totalno nenameskega sredstva (voskasto čistilo). Enako velja za ročke na vratih in radio.

Prav banalno kako enostavno je pozdravit to škripanje, ki je hkrati tako zelo razširjeno.
Laguna Coupe GT dci 180
michelangelo
Prispevkov: 9
Pridružen: 21 Okt 2017, 20:51

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a michelangelo »

samolepilni filc je potem boljsi kakor silikonski sprej?

zdi se mi da jih imam tudi v tistem roloju za prtlazni prostor
Uporabniški avatar
Laguna3fan
Prispevkov: 12
Pridružen: 13 Maj 2016, 10:40
Kraj: Škofja Loka

Re: Čričkomor v Laguni III: Sredinski naslon za roke

Odgovor Napisal/-a Laguna3fan »

Ima kdo kakšno idejo kako pokončati črička v armaturi, sliši se ga izpod sredinskega zvočnika , kjer je tudi zračnik. Avto ima bose ozvočenje in je dizel. Med vožnjo z obremenitvijo armature preneha ropotanje. Na netu sem gledal je tip podrl armaturo in jo podložil z peno, samo kolikor je dela se tega nebi lotil. Samo pokrova zvočnika pa se tudi ne da odstranit, pri navigaciji pa tudi na prideš zraven. Ideje?
Odgovori