Beli dim v kabini in nedelovanje klime

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Mince
Prispevkov: 22
Pridružen: 06 Nov 2012, 18:54

Beli dim v kabini in nedelovanje klime

Odgovor Napisal/-a Mince »

Pozdravljeni,

sem lastnik Renault Megana Grandtourja, 1.5 dCi, letnik 2014, 69.000km. Zadnje čase opažam, da se mi ob zagonu avtomobila sliši kovinski zvok iz predela ventilacije, ki narašča in po 4-5s izgine. Prav tako se ob polnem delovanju klime začne ponovno slišati kovinski zvok v notranjosti. Bolj kot je zunaj vroče, glasnejši je zvok.

Ker se dnevno vozim v 60km oddaljeni kraj sem opazil, da začne klima po cca. 30min vožnje slabeti in ne hladi več kot bi morala, ne piha več hladno, prav tako pa se ob funkciji avtomatske klime hitrost ventilatorjev poveča in piha precej močno, avtomobila pa ne razhladi več. Tako da je potem obvezno izklopiti avtomatsko klimo in dati na ročno, ker drugače preveč piha. Pred nekaj dnevi pa se mi je iz sovoznikovega dela armaturne plošče skozi ventilacijo prikadil beli dim, ki ne smrdi. Se mi zdi, da gre za nekakšno vlago ali kondenz. Prilagam video, ki pa ni od mene, vidim pa da gre za enako težavo kot pri meni.

https://www.youtube.com/watch?v=h7mjG6zjMuY" onclick="window.open(this.href);return false;

Zanima me, če se je že kdo srečal s podobnimi težavami? Avto ima sicer garancijo, ampak vseeno je dobro vedeti nekaj nasvetov. Težava je, ker klima preneha delovati po 30min, dim pa se pojavi le včasih, zato bo na servisu težko obrazložiti težave.
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: Beli dim v kabini in nedelovanje klime

Odgovor Napisal/-a smt »

v garanciji? pelji na servis. nisi prvi. nekateri pravijo, da je premalo plina, drugi, da zaradi prevelike temperaturne razlike, tretji, da se bo kompresor poslovil. tole z dimom je kar pogosta zadeva.

bi te pa prosil: da napises: kaj in kako. seveda, ko bo vse urejeno pri tebi.

lp
Uporabniški avatar
Mince
Prispevkov: 22
Pridružen: 06 Nov 2012, 18:54

Re: Beli dim v kabini in nedelovanje klime

Odgovor Napisal/-a Mince »

Ko se pri jutranji temperaturi peljem v službo dela klima celih 60km normalno, na "soft" piha brez težav in spremembe ventilatorja.

Ko se popoldan vračam iz službe (temperature okrog 30°C) na začetku ohladi z hitrejšim delovanjem ventilatorja, potem se umiri in hladi normalno, po cca. 25min vožnje pa začne pihati na 3/4 moči in ni varijante, da bi se hitrost ventilatorja zmanjšala.
Uporabniški avatar
vojko1962
Prispevkov: 179
Pridružen: 23 Maj 2006, 20:37

Re: Beli dim v kabini in nedelovanje klime

Odgovor Napisal/-a vojko1962 »

ne izklaplja ti kompresorja,zato zaledeni hladilnik zraka.posledično ne hladi dobro in pojavi se bela meglica.
Včasih vozim hit,včasih pa počas
Uporabniški avatar
Mince
Prispevkov: 22
Pridružen: 06 Nov 2012, 18:54

Re: Beli dim v kabini in nedelovanje klime

Odgovor Napisal/-a Mince »

Super, hvala za pomoč.

Ali bodo to težavo ugotovili na servisu, ko bodo priklopili na računalnik? Oz. na kakšen način lahko ugotovijo, da se kompresor res ne izklaplja? Ker se bojim, da bodo klimo probali in bodo videli da dela... pa bo na tem tudi ostalo.
Odgovori