Poškodovan činč

Vse o ozvočenju avtomobilov
Odgovori
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Poškodovan činč

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

V avtu imam na original avtoradio prek hi-low adapterja že nekaj let povezan aktivni nizkotonec od modre pike. Ker gre dnevno kar nekaj robe not in ven iz prtljažnika (ki je čist premajhen), sem v teh dneh očitno z enim predmetom poškodoval činč kable - posledica tega pa donenje v nizkotoncu. Nekaj sem sicer želel sam popraviti (oz. poravnati) tisti rahlo skrivljeni "palčki", ampak neuspešno. Ena je bila očitno že tako slaba, da je zdaj ostala notri v priključku. Kako zadevo zdaj popraviti (sam kabel najbrž ni problem, problem je ostanek v nizkotoncu)?

http://shrani.si/f/2e/Ni/3O8ad9oE/untitled-1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Poškodovan činč

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Take zadeve lahko za mali denar popraviš. Jack konektorje in priključke boš dobil verjetno v vsaki audio trgovini.
Je pa res da moraš imet nekaj izkušenj z lotanjem, če si poškodoval vtikače na subu.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: Poškodovan činč

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Osebno priporočam menjavo signalnega kabla, ker boš težko nalotal nove konektorje sploh na te kable.

Pin, ki je ostal notri pa je večji problem, ponavadi se ga lahko s kakšno šivanko malo nakrivi, potem pa s pinceto odstrani. Je pa to vedno problem. Če imaš mirno roko lahko tudi probaš z enka/dvojka svedrom in zavrtaš par milimetrov v pin, ter ga izvlečeš.


Lp
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Poškodovan činč

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Za kabel mi je nekak vseeno - sem že dlje časa razmišljal, da bi zadevo vrgel ven (deloma zaradi pomanjkanja prostora, deloma pa zaradi možne prodaje avta) in prodal (no, zdj je naprodaj :D ). Pa itak je kablovje narejeno po meri (brez viška, kolikor se spomnim), tako da ne paše v vsak avto.

Pin sem že poskušal potegnit ven, pa mi ga ne uspe potegniti ven. Sem že tudi razmišljal varianto z vrtanjem, pa ne vem, če imam tako tanek sveder (da ne bi poškodoval še priključkov na nizkotoncu). V vsakem primeru se moram oglasiti pri enem akustičarju, da mi odstrani še hi-low adapter (ker je trenutno zvok res grozen).
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Odgovori