Reanult megane 2 priklop zadnjih zvočnik - POMOČ

Vse o ozvočenju avtomobilov
Odgovori
Uporabniški avatar
marko152
Prispevkov: 22
Pridružen: 18 Jun 2015, 19:51

Reanult megane 2 priklop zadnjih zvočnik - POMOČ

Odgovor Napisal/-a marko152 »

Pozdravljeni,

Imam renault megana 2 letnik 2007. V avtomobilu imam original avtoradio, na katerega je priključenih 6 zvočnikov. Torej 2 spredaj na armaturi, 2 v sprednjih vratih in 2 v zadnjih vratih.

Na polico sem zmontiral dva ovalna zvočnika katera sem imel v prejšnjem avtomobilu, sedaj pa imam problem s priklopom na avtoradio. Ko sem gledal konektor mi ni povsem jasno več kako je to narejeno. Konektor ima 8 priključkov torej 4 za + in 4 za -. V eni reži za + in - sta dva kabla. Ali je to napeljano na sprednja zvočnika v armaturi? Verjetno.

Kako naj sedaj priklopim zadnja dva zvočnika ki sta na polici? Mi lahko kdo pove katere barve so kabli za katere zvočnike spredaj in zadaj da bom vedel kam priklopit. Mislim da so za zadnje zvočnike ki so v vratih kabli zelene in rjave barve?
Ali jih lahko priklopim zraven zadnjih zvočnikov, ki so v vratih ali zadnje odklopim in te nove priklopim?

Prosim za nasvet. Hvala
Uporabniški avatar
zig@
Prispevkov: 388
Pridružen: 29 Maj 2007, 15:48
Kraj: Ljubljana

Re: Reanult megane 2 priklop zadnjih zvočnik - POMOČ

Odgovor Napisal/-a zig@ »

Živjo

v sredini imaš 2 kabla, ker so priključeni srednjetonci in visokotonci. Za zadnje zvočnike uporabiš priključke na levem in desnem robu (glej sliko na linku). Lahko jih priklopiš zraven zadnjih, glede na to da je radio originalen in ima malo moči, mogoče bolje da zadnje odklopiš.

http://www.orangeaudio.si/img/iso-connector.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Lep pozdrav
Odgovori