carminat cabasse

Vse o ozvočenju avtomobilov
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a bfranc »

Po teh dveh videih sklepam, da je mogoče vgradit kamero za parkiranje na carminata.Ker mi gre že pošteno na živce, ker ne vem kje mi piska in koliko sem oddaljen od ovire, bi rad nabavil kamero in jo vgradil, ter povezal na obstoječ ekran navigacije.Grand Scenic je le mal večji avto in zelo nepregleden za parkiranje, sploh ko hočeš pogledat čez ramo nazaj.
Je to sploh izvedljivo, ima ta displej sploh video priklop, pa kako je z tem dvd predvajanjem, kot je v videu?

https://www.youtube.com/watch?v=OlYre_00kQk" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=VPJyZ2Au9v0" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a drhouse »

V videih ne gre za eno in isto navigacijo, katero imaš ti?

V drugem videu gre za Carminat DVD navigacijo, na katero se da kamero in dvd predvajalnik priklopiti samo preko media vmesnika, ki stane cca 130€ :(
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a bfranc »

Imam dvd carminat iz drugega linka,prvi link pa sem dal, ker je men na izgled isti zaslon, samo softwer je drug. :oops:

Kaj je to dober vsak video vmesnik ali je treba extra od Renoja?
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Načeloma ja, gre za drugi software v kombinaciji s kompletno drugim hardware-om :)

Ali Renault to sploh ponuja, ne vem, gre pa za tako zadevo:
http://www.navinc.nl/webshop/multimedia ... -1034.html

Najbolje, da samo obračaš razne ebay-je po najcenejši zadevi ;)
Uporabniški avatar
BigPoppaSLO
Prispevkov: 52
Pridružen: 03 Dec 2013, 23:40

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a BigPoppaSLO »

Tole je res podn, da niso mogli pustit vsaj enega kompozitnega vhoda, če že ne kaj bolj naprednega. Bi gor vklopil raspberry pi kot predvajalnik pa se cel svet možnosti odpre. Tako pa je treba nekaj improvizirat brezveze... Kako ima pa espace to rešeno? http://stephanecodo.blogspot.com/2013/0 ... -xbmc.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A je video input čisto ločen za te zadnje monitorje v vzglavnikih?
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Kako ima ta s TomTom to rešeno, ne vem. Stari z DVD navigacijo je sliko pošiljal samo na vzglavnike, zvok pa na slušalke.
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a bfranc »

Res je neumnost kar so naredili, dajo tak sistem notri, ne dajo pa enga vhoda za tako stvar.

Men zdele že tri dni piska en od senzorjev,ko da sem pred oviro in to vsakič, ko se ustavim ali pa vozim pod 15km/h,pa sem jih že parkrat obrisal in noče nehat.Neki zaznava in pika.

Na Octavii l.2006 mi je prikazalo spredaj in zadaj vsak senzor in sem točno vedel kaj in kako, ta je pa l.2007 in nima enga osnovnega prikaza...za dvd, navigacijo in bluetooth ter glasovno upravljanje so naredili načrt, za prikaz pa je zmanjkal.In jaz naj zdaj voham kateri od osmih senzorjev zeza. :mad:

Bo treba najti neki pocen pa montirat notri.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Sistem je dejansko precej ločen od samega avta - pomoje se niti računalnik ne bi bunil, če bi radio sredi vožnje povlekel ven. Prikaz so dodali v Laguni 3. Na veliko se držijo pravila "tehnika za vse", torej zadevo vgradijo, ko je dovolj poceni :)

Drugače pa mi ni nekaj jasno: kako 8 senzorjev? Laguna 2 kot mi je znano, ni imela opcije senzorjev spredaj...
Drugače pa je pri originalih rad problem v stiku konektorja pri senzorju - fantje z Angleškega foruma so to reševali s ponovnim stiskanjem konektorja. Sam nimam senzorjev, zato ti ne znam zadeve podrobneje pojasniti.
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a bfranc »

Grand Scenik II letnik 2007, park senzorji so spredaj in zadaj.Je pa avto iz uvoza zato toliko več opreme....predvidevam.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Možno, bom malo povohal po netu, kaj pravijo...
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a bfranc »

Danes pregledal in še enkrat očistil vse okoli senzorjev in sedaj je še slabše.Pisk je konstanten in se ne spreminja, kaj je možno, da me zeza kakšen od sprednjih, ker ta problem so imele Octavije, ko jim je zaznalo okvir tablice, zaradi napačno izvrtanih lukenj?

Slika



Pred ogledom videa priporočam, da odvijete volumen zvočnikov. :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=ca_Lrbo ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a bfranc »

Evo težava rešena, vzel eno tanko jekleno paličico in šel z njo okol vsakega senzorja, da sem očistil tisto režo okol senzorjev in zadeva dela b.p. že dva dni.Izgleda, da je vmes prišla sol od posipanja, ker sem ven vlekel soli podoben prah in je le ta motila delovanje enega od njih.
Pa sem prišparal par evrčkov za druge neumnosti. :)
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Super!
Uporabniški avatar
bfranc
Prispevkov: 358
Pridružen: 11 Sep 2008, 09:42
Kraj: Dobrepolje/Kompolje

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a bfranc »

Dejte mi povedat, zdej ne vem če je to krivo, vendar po updatu softwerja(zdej nisem 100% siguren),imam zelo tiho pogovor preko prostoročnega telefoniranja.Vse nastavitve so na max glasnost, vendar sogovornik me zelo dobro sliši, jaz pa njega ne, sploh na AC.Vem, da ko sem kupil avto, je vse to odmevalo po kabini.
Kaj je možnost narediti downgrade softwerja, da sprobam zadevo? Vse ostalo deluje b.p. samo ta zadeva mi para živce.
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: carminat cabasse

Odgovor Napisal/-a janezsko »

pozdravjen

na obvolankih komandah moras dati zvok na polno isto kot pri muzki .vsaj pri mojem espacu deluje..lp
Odgovori