Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Homologacije, zakoni, predpisi
Odgovori
Uporabniški avatar
Sklopka
Prispevkov: 5
Pridružen: 27 Mar 2013, 21:10

Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Sklopka »

Živjo!

Kot omenjeno bi potreboval TUV za Twingo RS 17" CUP platišča in 195 55 17R pnevmatike (komplet vzet iz 2012 RSa; http://www.mad4wheels.com/models/2012_R ... pic=333634" onclick="window.open(this.href);return false;)

Potrebuem za twingo GT, letnik 2012, 1.2 bencinar, 75 kW/100 KM

Hvala za kakršnokoli informacijo!

B.
Uporabniški avatar
GrizZzLy91
Prispevkov: 94
Pridružen: 03 Sep 2011, 19:47

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a GrizZzLy91 »

Sklopka napisal/-a:Živjo!

Kot omenjeno bi potreboval TUV za Twingo RS 17" CUP platišča in 195 55 17R pnevmatike (komplet vzet iz 2012 RSa; http://www.mad4wheels.com/models/2012_R ... pic=333634" onclick="window.open(this.href);return false;)

Potrebuem za twingo GT, letnik 2012, 1.2 bencinar, 75 kW/100 KM

Hvala za kakršnokoli informacijo!

B.
Na sliki izgleda, kot bi imel OZ felge gor ali pa se mogoče motim? Poglej malo po felgi, če mogoče piše katera firma felge je in ti ga mogoče lahko priskrbim ampak obljubim ne nič :). Na moji od original renaulta je pisala firma CMS, tako da poglej še na tvoji :)
Uporabniški avatar
Sklopka
Prispevkov: 5
Pridružen: 27 Mar 2013, 21:10

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Sklopka »

Niso OZ, niso CMS...sm kr ene par strani obrnu pa nism najdu podobnih oz imena modela in proizvajalca... Zadi na feltni pise samo renault pa mere...

A mogoce kdo ve kje (ce se sploh da) dobit kje tüv za originalne feltne? Kako je pa s tem ce so feltne serijsko na istm avtu (twingo) ampak le na drugi verziji (RS/GT)?
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

TUVa za originalne feltne ni in ga ne boš dobil. Lahko se obrneš na Renault Slovenija, samo mislm da boš naletel na gluha ušesa. Edina opcija bi bila, da bi dobil druge feltne, ki imajo tuv za tvoj avto v dimenzijah kot so te feltne, ampak bo to v tej dimenziji in teh gumah misija nemogoče. Žal.
Slika
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a clio open »

Vseeno se obrni na tehnično službo Renault. Prvi kontakt bo najlažji preko info maila. Pa ne govori preveč da so od R.S.-a marveč Renault tipska za Twinga in napiši katere točne dimenzije.

A se bojim, da ti bo začel tisti človek težit, tako kot je meni, da ti bo avto več pil in servo volan bolj trpel.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a schik »

Kaj niso to speedline feltne? Drugače pa kot pravi clio open, probaj prek renault-a dobit kakšne papirje. Da se, to sigurno, ker enkrat je kolega kupoval Cliota (l.02) v Renaultovi avtohiši in je zraven tistih platišč zahteval tuv in ga je kasneje tudi dobil tako da obstajajo.
Drugače s to dimenzijo ga ne boš dobil. Original RS dimenzija je 195/40 R17. 55 višina ti bo tudi previsoka za tvojega...
Uporabniški avatar
Sklopka
Prispevkov: 5
Pridružen: 27 Mar 2013, 21:10

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Sklopka »

schik napisal/-a:...Original RS dimenzija je 195/40 R17. 55 višina ti bo tudi previsoka za tvojega...
Pomota, očitno me je ET mau zmotu...

Sm pisu na renault oddelek za homologacije pa druge informacije, kot da TÜV za originalne feltne ne obstaja, nism dobil...bl kot sem dopovedoval, da so na istem avtu, vendar drugi različici 17" feltne, bl mi je dopovedoval da dam lahko samo 14/15" gor, da drugo ne paše...

Hotu sm dobit odgovor, zakaj lahko neoriginalne feltne istih dimenzij, ki imajo TÜV homologiram brez problema, za originalne feltne, ki pašejo na avto in so serijsko na istem avtu (samo druga različica) pa TÜV kao ne obstaja in jih je posledično nemogoče met na avtu...žau neuspešno.

Bom probu še po tej poti, da se pri renaultovi hiši zahteva papir...

Hvala za nasvete!

Blaž.
Uporabniški avatar
Sklopka
Prispevkov: 5
Pridružen: 27 Mar 2013, 21:10

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Sklopka »

Torej...do zdj nism nč pamtnga zrihtu zato me zanima (vidu sem enga cliota (http://cliodci.net/viewtopic.php?f=13&t=912" onclick="window.open(this.href);return false;) in megana s temi feltnami v ljubljani in primorskem koncu) ali ima kdo iz foruma iste (http://www.netcarshow.com/renault/2009- ... per_48.htm" onclick="window.open(this.href);return false;) feltne homologirane in če je kdo pripravljen posodt certifikat da bi lahko urediu da bojo iste feltne na twingu?

Hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Problem je, da za na Cliota (tisti na linku je GT) in Megana platišč ni treba homologirat, ker oba 2 verjetno že imata homologirana 17 col platišča. Edina razlika med originalnimi Meganovimi 17 in temi twingotovimi je da so prve 6,5J, iz twingota pa 7J širine. Kar ti potrebuješ je TUV za neka druga platišča, ki so 17col, 7J širine in imajo ET 49 in se dajo homologirat za na twingota. Za originalne twingotove ne obstaja TUV za noben avto.
Slika
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Storz »

Najdi enga na forumu ki ima feltne iste dimenzije in druga firma (nekaj za kar lahko dobiš papirje). dobiš paprje greš na homologacijo homologeraš vrneš feltne in daš svoje gor.. taka vrjanta je najlažja..

aja drgač pa kukr gledam klele bi mogl 17x7 it na tvinga.. zaslediv sm da gre clo 7,5 širine gor..
Uporabniški avatar
Hrabroslav
Prispevkov: 15
Pridružen: 18 Jun 2013, 11:04

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Hrabroslav »

Kako si rešil zadevo?

Jaz sedaj iščem od Twingo GT 15' feltn TÜV, če majo mogoče tud RS notri vpisan.
Hočem dat 15' na RSa pa zaenkrat še nisem našel (legalne) poti za homologacijo.
Uporabniški avatar
Sklopka
Prispevkov: 5
Pridružen: 27 Mar 2013, 21:10

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Sklopka »

Zaenkrat mi še ni ratal nč uredit...bliža se zima, tko da grejo kmau zimske gume na obstoječe 15ke, spomlad pa se bo po usej vrjetnosti zgodba o 17kah na GTju ponovila...takrat bom pač isku nekoga, ki ima paperje za 17 col, 7J in 49ET, feltne omenjenih dimenzij in en popoldne časa da se tole po taki poti zrihta...
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Hrabroslav napisal/-a:Kako si rešil zadevo?

Jaz sedaj iščem od Twingo GT 15' feltn TÜV, če majo mogoče tud RS notri vpisan.
Hočem dat 15' na RSa pa zaenkrat še nisem našel (legalne) poti za homologacijo.
15 pa pomoje negredo na R.S.
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Shooter napisal/-a:
Hrabroslav napisal/-a:Kako si rešil zadevo?

Jaz sedaj iščem od Twingo GT 15' feltn TÜV, če majo mogoče tud RS notri vpisan.
Hočem dat 15' na RSa pa zaenkrat še nisem našel (legalne) poti za homologacijo.
15 pa pomoje negredo na R.S.
Na Twinga RS grejo, niso pa homologirane.
185/55 R15 je idealna guma za zimo, edino malce bolj se pozibava v ovinkih.
Enake pa ima tudi Twingo GT.

Ker smo že pri tem - kako bi lahko opravil homologacijo za 15" pri Twingu RS?
Slika
Uporabniški avatar
Joda
Prispevkov: 218
Pridružen: 23 Jul 2006, 16:33
Kraj: Domžale

Re: Twingo rs 17" CUP feltne TUV

Odgovor Napisal/-a Joda »

Stupo napisal/-a:Ker smo že pri tem - kako bi lahko opravil homologacijo za 15" pri Twingu RS?
Žal živimo v sloveniji in po normalni poti je pomoje nemogoče pri nas kaj zrihtat :) .
Tukaj ti pride prav znanje fotoshop-a :D

Aja odgovor renault slovenije na vprašanje za homolomo 15" na RS-u je gospod ta dimenzija felten je žal premajhna za na vaš avto :roll: bullsh.t
Slika
Odgovori