Platišča OZ Superturismo (Renault)

Homologacije, zakoni, predpisi
Uporabniški avatar
toto46
Prispevkov: 131
Pridružen: 08 Jul 2012, 19:25
Kraj: Tolmin

Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a toto46 »

Pozdravljeni.

Imam en problem, in sicer imam ta platišča OZ za katera so mi na Španu, k osem jih spraševal za TUV rekli da so original renault. In zdaj me zanima je to potrebno homologirati ali ne? In kje naj dobim TUV, če jih je potrebno homologirati? Na renoju al kaj?

Slika

Slika

Slika

Slika

Edino slike celega platišča nimam sem pozabil poslikat.. Ampak so OZ Superturismo z malo večjim ETjem. Sedaj pa nevem a je mogoče kakšen auto imel original taka platišča gor? Jaz nevem, da bi kateri imel.
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a Storz »

pejt do špana pa reč, da rabš za te feltne certifikat daš 10 € in maš pol greš pa še na lpp homologerat je pa 32€ al kok špan ma pa okol 40 semizdi..
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Glede na to, da so original (z Renaultovo oznako), mal dvomim, da bi obstajal kakšen TÜV za OZ Superturismo s takimi dimenzijami.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
toto46
Prispevkov: 131
Pridružen: 08 Jul 2012, 19:25
Kraj: Tolmin

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a toto46 »

Sm že napisu da so na Španu rekli da nimajo, ker so rekli da je to original od renoja platišče. In ja tok kolikor sem gledal ni OZ Superturismo platišča takih dimenzij razen tega ki ga imam jaz od renoja... Tako da nevem... Zgleda da je bilo to original na enem avtomobilu. A v takih primerih je sploh potrebna homolagacija?
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a Storz »

pomojm je treba, ker ti v homologaaciji ne piše te dimenzije feltn..

Drgač pa kaj pa če najdeš nekje na forumu al nek enga z podobnimi feltnami (pač oblika druga) sam et in ostale dimenzije iste sam za homologacijo.. uzameš paperje od tistih jih daš gor (magar tm na lppju) greš čez homologacijo in daš dol.. pol se pa na tvojih vozš.. Pomojm še najlaži itak v homologaciji ne piše imena feltne ampak sam dimenzije

Men je za original na lppju reku, da jih nemorm če nimam paperjov in nej najdem ene podobne z istimi merami in tiste homologeram pol se pa na original vozm..
Uporabniški avatar
zigs
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Apr 2010, 18:54

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a zigs »

Men so upisal se model feltne tko da mi nebi nc pomagal druge gor dajat :D
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a Storz »

ke si to homologerov ? lpp ? k men niso nč sam dimenzije in tojeto..
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a clio open »

Ali so to tipska platišča za tvoje vozilo? Ali, z drugimi besedami, veš, da je tvoj avtomobil bil na voljo s to dimenzijo platišč. V omenjenem primeru se lahko obrneš na Renault Slovenija ([email protected]) in jih povprašaš za dodaten vpis.

Ker za tipsa platišča težko dobiš TÜV; jaz sem ga dobil od uporabnica Anjci na avtomobilizem.com. Je pa bil TÜV vezan na homologacije (Clio III, Modus, Megane I) in v njem so bile zgolj dimenzije dovoljenih platišč in pnevmatik. Ni pisalo o nobeni znamki.

Lahko ti ga pošljem? ker dimenzija platišč ustreza, za pnevmatike bi pa moral pogledati.

EDIT: no, za dimenzijo 205/45R16 sta notri vpisana:
-Clio s homologacijsko oznako e2*2001/116*0327*.. (zadnji dve številki sta opcijski).
-Modus s homologacijsko oznako e2*2001/116*0319*..
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
toto46
Prispevkov: 131
Pridružen: 08 Jul 2012, 19:25
Kraj: Tolmin

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a toto46 »

Ne. Moj avtomobil ni bil na voljo s temi platišči. Sem pa ravno danes hotel napisat kako smo zadevo rešili. To je kot so reki na renoju, original dodatni del kupljen preko renoja in na servisu ti napišejo pisno potrdilo. Ki velja kot nek TÜV in z tem grejo avtomobil in platišča čez homologacijo. Aja pa hvala vsem za pomoč.
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a iRenault »

A to če je bilo določeno vozilo na voljo z nekaterimi platišči, velja za vse motorje? Namreč sam bu montiral original platišča od Megane RS 225 (imam 1.5 dCi), pa se TUVa ne dobi.
Bi se moral obrniti na Renault Slovenija/servis? Ali se to da le če so platišča kupljena pri njih?
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a clio open »

Megane R.S. ma 5 vijakov, tako da to apriori odpade.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Ja to vem, samo sem glih dobil idejo pa mogoče bo dovolj financ da si bom lahko platišča s petimi šravfi montiral.
A ni da obstajajo tudi distančniki iz 4 na 5 šraufov drgač?
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
toto46
Prispevkov: 131
Pridružen: 08 Jul 2012, 19:25
Kraj: Tolmin

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a toto46 »

Nevem povprašaj na renaultu mogoče ti oni dajo kakšen papir kakor meni ;) Za take distančnike jaz še nisem slišal, ampak nevem lahko tudi da obstajajo.
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a clio open »

Ni je tehnične službe v Sloveniji, ki ti bo dala papir za homologacijo, ki bo odobraval montažo platišč s petimi luknjami na pesto s štirimi. To se upam garantirat :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Platišča OZ Superturismo (Renault)

Odgovor Napisal/-a iRenault »

A ma kdo mogoče kataloško platišč (Renault Megane RS 225 ph1)?

Zamenjava peste pa za sabo potegne še veliko dodatnih stroškov, ali pač? In se tak poseg ne izplača?
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Odgovori