Pooblastilo lastnika avta za na HR

Homologacije, zakoni, predpisi
Odgovori
pikica
Prispevkov: 25
Pridružen: 07 Sep 2012, 18:37

Pooblastilo lastnika avta za na HR

Odgovor Napisal/-a pikica »

Zdravo!

Spet moja malenkost rabi pomoc, in sicer ce moram imeti pooblastilo mame, da lahko njen avto peljem cez mejo in ce mora biti to prav od amzsja ali je lahko napisano in ga overi ue? Al je brezveze pa naj grem brez?
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Pooblastilo lastnika avta za na HR

Odgovor Napisal/-a jurko »

jaz še nisem slišu za to. Pomoje da ji nič potrebno, ker je že več mojih kolegov šlo na hrvaško z drugim vozilom :)
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
Kyrius
Prispevkov: 472
Pridružen: 14 Avg 2010, 14:00
Kraj: Wolfsberg

Re: Pooblastilo lastnika avta za na HR

Odgovor Napisal/-a Kyrius »

Ne vem kko je urejena zakonodaja, ampak jst bi zelo čudno gledu, če bi kot policaj ustavu tujca in bi ugotovil, da vzoilo ni njegovo ...
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Pooblastilo lastnika avta za na HR

Odgovor Napisal/-a schik »

Jaz osebno se še nisem srečal s tem problemom... Večkrat vzamem od očeta kombi ali pa motor za po HR... ene parkrat so me vprašali če je moj kombi/motor, sem povedal da je očetov in to je bilo to. Letos tudi ko nas je šla skupina motoristov iz HR v BIH in potem nazaj smo na obeh mejah, kazali prometne. Vprašal ni pa nihče nič... kako je pa zakonsko pa ne vem...
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Pooblastilo lastnika avta za na HR

Odgovor Napisal/-a franko »

Jaz sem tudi šel letos z sestrinim atom na Hrvaško in mi je na meji preveril prometno, pa ni nič spraševal ali kompliciral.
use se da sam če se če
pikica
Prispevkov: 25
Pridružen: 07 Sep 2012, 18:37

Re: Pooblastilo lastnika avta za na HR

Odgovor Napisal/-a pikica »

Ok, hvala fantje :) bomo vidli kaj bo :)
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: Pooblastilo lastnika avta za na HR

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Ja naceloma ni panike.Drugace pa dobis na amzs-ju uradno pooblastilo ki stane par eur.Notri so vsi podatki o lastniku vozilu in pooblascencu.
Uporabniški avatar
boncl
Prispevkov: 812
Pridružen: 19 Sep 2006, 12:36
Kraj: Kovor

Re: Pooblastilo lastnika avta za na HR

Odgovor Napisal/-a boncl »

Greš na amzs z lastnikom avta in ti izdajo rumeni knjižco, pooblastilo lastnika vozila da lahko uporabljaš njegov avto v tujini, načelno ni težav ampak če te ustavi kakšen zatežen carinik ali pa policaj v tujini in si brez tega papirja pa znajo bit ogromne težave, zadeva je poceni in se ti bolj splača to uredit kot pa da imaš kakšne težave
Če ni vsak dan zanimiv pol je brezveze !
Odgovori