Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Homologacije, zakoni, predpisi
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a robertp »

Vem, da je nekdo na forumu opisal postopek, kako na originalnih ALU platiščih homologiraš drugo dimenzijo...
A lahko še enkrat se javi ta avtor?
In še eno vprašanje... a bi kdo posodil za potrebe homologacije (če ne bo šlo drugače) 17 ALU feltne in TÜV z 225/45 x17 za Scenic II?

R
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a rambo »

to tudi mene zanima
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a sinko »

pa kaj nima to serijsko vpisano? mislim to je tudi od qr*a eni majo eni nimajo, jaz ko gledam pri moji še ma 18ke vpisane pa ne vem kam bi jih natakno
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a robertp »

sinko napisal/-a:pa kaj nima to serijsko vpisano? mislim to je tudi od qr*a eni majo eni nimajo, jaz ko gledam pri moji še ma 18ke vpisane pa ne vem kam bi jih natakno
Mam vpisani celi 2 dimenziji; ena je še cenovno sprejemljiva (205/60x16), druga je pasje draga 205/55x17. Spodobna guma se prične pri 130€, 225/45x17 pa pri 90€... Feltne mam samo 17, pri Vulco-tu pravijo da gre na 6,5Jx17 tudi 225 gor. Osebno pa sem videl tudi 235 gor na enemu Scenicu v Zagrebu. Original Steppe platišče.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Verjetno sem to bil jst. Imaš 2 varianti:
- ena varianta je z ustreznim TÜV-om (da se ET, širina, colaža originalne feltne ter dimenzija pnevmatik ujemajo s papirji od katerega koli proizvajalca, ki jih boš našel oz. dobil)
- druga varianta pa je, da papir pridobiš pri tehnični službi Renaulta (tu se obrnite na RNS ali katerokoli avtohišo)

Sam sem se šel prvo varianto. Sicer sem imel več kot enoletne borbe, ampak je šlo. Priporočam pa, da se še sami prepričate tam, kjer boste opravljali homologacijo (LPP, RTI, Remont, ....).
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a sinko »

robertp napisal/-a:
sinko napisal/-a:pa kaj nima to serijsko vpisano? mislim to je tudi od qr*a eni majo eni nimajo, jaz ko gledam pri moji še ma 18ke vpisane pa ne vem kam bi jih natakno
Mam vpisani celi 2 dimenziji; ena je še cenovno sprejemljiva (205/60x16), druga je pasje draga 205/55x17. Spodobna guma se prične pri 130€, 225/45x17 pa pri 90€... Feltne mam samo 17, pri Vulco-tu pravijo da gre na 6,5Jx17 tudi 225 gor. Osebno pa sem videl tudi 235 gor na enemu Scenicu v Zagrebu. Original Steppe platišče.
hvala bogu jaz mam serijsko gume ki so trenutno najboilj prijazne do uporabnika in sicer 205/5516, pol mam pa 215/45/17, 225/45/17 in 235/40/18, to mam od kar mam auto je pa res da je iz ITA, samo karton je pa itaq naš, 17ke bi še dal gor samo me je strah ker pol bom pa nonstop končnike pa roke menjavo. Je pa žalostno, da ne morejo dat pri vsakem avtu že serijsko ene 3 do 4 dimenzije pa si pač uporabnik izber kar mu paše, jaz pri moji v tem primeru ne rabim več nič
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a robertp »

IcEm4n napisal/-a:Verjetno sem to bil jst. Imaš 2 varianti:
- ena varianta je z ustreznim TÜV-om (da se ET, širina, colaža originalne feltne ter dimenzija pnevmatik ujemajo s papirji od katerega koli proizvajalca, ki jih boš našel oz. dobil)
- druga varianta pa je, da papir pridobiš pri tehnični službi Renaulta (tu se obrnite na RNS ali katerokoli avtohišo)

Sam sem se šel prvo varianto. Sicer sem imel več kot enoletne borbe, ampak je šlo. Priporočam pa, da se še sami prepričate tam, kjer boste opravljali homologacijo (LPP, RTI, Remont, ....).
Si bil ti, ja. Samo imam pa zdej drug problem, oz. bo kar projekt, da na netu najdem proizvajlca ALU felten, ki ima v programu 4x100 6,5x17 in na njih gume 225/45x17... Če kdo pozna kakšnega... Drugače bo potrebno v roko vzeti kakšnega od Adobe produktov... :D
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Tale kombinacija podatkov je pa zelo optimistična (6.5Jx17 pa 225/45/17). Tako da PDF editor vabi :mrgreen:
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a robertp »

IcEm4n napisal/-a:Tale kombinacija podatkov je pa zelo optimistična (6.5Jx17 pa 225/45/17). Tako da PDF editor vabi :mrgreen:
Sem našel OZ racing en model v tej dimenziji, samo na fabrški strani ne najdem TUV certifikatov, pa na Španovi tudi ne...

Torej kje dobim TUzv za OZ Racing alu platišča?
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
zuzek
Prispevkov: 123
Pridružen: 24 Dec 2009, 22:13

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a zuzek »

TÜV za OZ dobiš preverjeno pri Španu. Vendar proti plačilu 10 €.
Daj piši tem, če se že hvalijo s tem:
http://www.gumi-center.si/novica/2010/1 ... ri-nas.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Drugače pa poglej po forumskih TÜV zbirališčih.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a robertp »

zuzek napisal/-a:TÜV za OZ dobiš preverjeno pri Španu. Vendar proti plačilu 10 €.
Daj piši tem, če se že hvalijo s tem:
http://www.gumi-center.si/novica/2010/1 ... ri-nas.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Drugače pa poglej po forumskih TÜV zbirališčih.
To je super. Ampak jebelacesta, nikjer ne piše nič o dimenzijah. Za v luft vreči je pa tudi 10€ preveč...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a Storz »

ja men so na španu nardil paperje za clia za 195 50 15 gume bp sicer sm pa dau 10€ sam paperje sm pa meu..
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a robertp »

Storz napisal/-a:ja men so na španu nardil paperje za clia za 195 50 15 gume bp sicer sm pa dau 10€ sam paperje sm pa meu..

Kot sem reku. 10€ dam, da dobim natančno to kar żelim. Da dam 10€ za to, da dobim papir, ki mi ne ustreza pač ne dam.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
dimitrij
Prispevkov: 17
Pridružen: 18 Feb 2013, 13:08

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a dimitrij »

zdravo!

mene pa zanima ce se pri vas lahko dobi tuv za momo GTR

podatki platišča
Dimenzija: 16 col
Razmerje vijakov: 4 x 100
ET: 37
ter gumami 205/45/16

vozilo: Renault clio 1.5 dci (diseldki motor)
letnik 2004
moč 60kW/82km

Hvala!
Uporabniški avatar
bolfenk
Prispevkov: 49
Pridružen: 14 Mar 2012, 08:52

Re: Homologacija dimenzije na originalnih platiščih

Odgovor Napisal/-a bolfenk »

Zdravo!

Si bom sposodil temo, pa brez zamere...

Torej, moj Clio (l. 2004, 1.5 dCi 74 kW) ima homologirano eno samo dimenzijo gum, to je 185/55/15.
Kolikor mi je znano, imajo Clioti istega letnika, ampak s šibkejšim motorjem (65 in 80 konjski) homologiranih več možnih dimenzij.
Zdaj tole me kar malo jezi, ker so 185/55/15 gume kar nekaj dražje kot recimo 195/50/15, ki imajo načeloma enak obseg.

Je že kdo z enakim Cliotom, kot ga imam jaz, uspešno homologiral dodatne dimenzije na originalnih platiščih?
Kaj bi moral naredit, da bi lahko homologiral za moj Clio npr. 195/50/15?

Hvala!

Bolfenk
Odgovori