Pregled osebnega vozila

Homologacije, zakoni, predpisi
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pregled osebnega vozila

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Hvala za pojasnila :)
To da o meni krožijo kakšne operativne informacije nebi vedel, ker še nikoli nisem bil vpleten v karkoli prepovedanega, ali da bi pri meni (ali v moji družbi) kogarkoli česa obsodili ali našli kakršnekoli obremenilne dokaze :)

Hvala za tako izčrpen odgovor :)

Se mi pa je porodilo novo vprašanje: Kako naj se na kakršnekoli "kršenje pravic" odzovem?
Ker vem da kakršnokoli zavlačevanje ali pritožbe na licu mesta porajajo samo še več sumov in se s tem vse zavleče.
V že opisanem dogodku sem enega policista enkrat opozoril/vprašal če sme sam stikati, pa se je nato vse samo še bolj zavleklo, dosegel pa nisem nič.

Če imajo utemeljen sum (recimo da mi pri osebnem pregledu najde prepovedano substanco) verjamem da ima policist vso pravico premetati cel avto; vendar brez suma se mi zdi malo nepotrebno vsakič "odpirati" cel avto.

Hvala vseeno ;)
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Re: Pregled osebnega vozila

Odgovor Napisal/-a sinko »

darkdog24 napisal/-a: Drugače pa menim, da imaš ti dosti opravka s policijo in da imaš na vesti nekaj cpp prekrškov oziroma tudi kej prekrškov iz nedovoljenih substanc mogoče celo kašne operativne informacije krožijo o tebi da snifaš kej ali preprodajaš, zato si pogosto ustavljan in prekontroliran. Ne mi govorit, da policija vstavi občana z 0 dosjejom in potem razturi cel avto. To se mogoče dogaja v filmu Leathal weapon v real lifu pa ne žal. Rekla kazala.
:smt009 :smt009
kje gumb LIKE
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
darkdog24
Prispevkov: 547
Pridružen: 18 Sep 2003, 16:41
Kraj: Slovenia

Re: Pregled osebnega vozila

Odgovor Napisal/-a darkdog24 »

Operativne informaicje niso kroženje govoric v gostilni za šankom. to so zaupni opearativni podatki policije, kateri omogočajo reševanje raznih kaznivih dejanj ali odkrivanje prekrškov. Vsi odmevni sodni primeri na slovenskih sodiščih so se začeli z neko operativno informacijo, da nekdo skupina nekaj dela tu in tam in potem se to samo dograjuje.

Kako se odzvati? Če so ti res kršene tako močno pravice kot jih opisuješ in če te res vedno ampak res vedno policija ustavi, te razturi, ti zmeče stvari iz avta ven, ti dviga sedeže, zadnjo klop, ti odpira pokrov motorja, ti gleda pod gume, te policistka celo prešlata do nazga in to se ti vse dogaja brez kakršnega koli razaloga potem imaš samo možnost, da iz kraja takoj pokličeš na OKC 113 in poveš, da se ti je vse to zgoraj zgodilo in da nimaš na vesti ničesar, se ne ukvarjaš z drogo, ne delaš CPP prekrške skratka nisi nikoli imel opravka s policijo in da to kar ti počnejo na kraju je grozno. Poveš tudi svoje ime in priimek ter imena policistov,ki te tam brez razloga maltretirajo in izvajajo osebni pregled nad teboj.
Zagotavljam ti, da bosta oba policista suspendirana prav tako bo v težavah tudi komandir. Ampak js še vedno trdim da tudi če s teboj ima policist postopek, ki je včeraj končal šolanje tega NE BO naredil , kaj pa šele policist z 5,10,15 ali več letno dobo. To niso heci in oni to dobro vedo.

Js ti osebno v to kar si napisal NE VERJAMEM ker tukaj je odzadi marsikaj še drugega. :!:
Zadnjič spremenil darkdog24, dne 03 Feb 2012, 12:23, skupaj popravljeno 2 krat.
P O L I C I J A skrbi za Vašo varnost in za Vašo denarnico.

Bodi PREVIDEN cuvaj svojo denarnico.
Uporabniški avatar
yaxo11
Prispevkov: 238
Pridružen: 31 Maj 2007, 19:03

Re: Pregled osebnega vozila

Odgovor Napisal/-a yaxo11 »

darkok: samo amen lahko rečem !

irenault:sam sem na cesti že cca 10 let pa so me velikokrat ustavili in niti 1x ni bilo treba razkazovati avta, niti 1x me niso pregledali. Ko imaš opravka z policisti in se vedeš popolnoma normalno nimajo nobenega razloga za pregled, če pa si zraven živčen ali pa glasen kaj oni lahko kaj pa ne je pa normalno da sledi pregled
očitno si precej sumljiv, da te kar naprej pregledujejo
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Re: Pregled osebnega vozila

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

darkdog24 napisal/-a:
GHost14 napisal/-a:Kakšen mesec nazaj smo se s kolegi dobili na kavi. Eden od kolegov je med potjo do kafiča srečal policiste, ki so obrnili in se odpeljali za njim. V trenutku ko so prišli do parkirišča je imela kolega že parkiran in zaklenjen avto, sam pa je že stal pred vrati na vhodu v bar. Policist je prišel za njim in ga vprašal če je avto njegov, nakar ga je poklical nazaj do vozila, kjer mu je moral razkazat kompleten avto. Kljub temu da v času ''obravnave'' ni sedel za volanom, ali počel karkoli nenavadnega/sumljivega... so mu dali tud pihat.
Tako da smo se tud mi že spraševali, če je bil kolega v skladu s kakšnim zakonom to dolžan naredit. Sam vem da bi gospodu policistu reku da naj me počaka da pridem nazaj v avto, zanima pa me če bi imel prav.

P.S.: Smo imeli pa vsaj polepšano nedeljsko dopoldne, saj smo se precej nasmejali raznoraznim ''modrim'' ugotovitvam modrega moža postave :mrgreen:

Pravilno so postopili, voznika so zaznali med vožnjo se obrnili in se zapeljali za voznikom.tudi če bi voznik vstopil v lokal bi lahko prišli v lokal in ga pozvali naj pride ven. Če so ga dobili na vratih lokala in mu dali pihati ni problem saj je končal z vožnjo ampak je pred tem vozil mar ne? Po moji oceni je bilo vse ok, drugače bi bilo če bi se zapletlo na vratih, da bi rekel on ne bom, policija pa ja boš pa on ne bom in bi se scotali potem ne vem kako bi se razpletlo na sodišču.Nisem pravnik.
Se pravi da teoretično lahko vsakemu, ki ima izpit, kadarkoli dajo pihat in ga potegnejo od kjerkoli že je tisti trenutek. Ker, če ima izpit, je očitno že kdaj vozu...
Drugače pa hvala za informacijo, da vem za naslednjič :wink: Pred tem namreč sam nebi šu odpirat avta, pa če se raztrga ko kriči za mano... Uporabna informacija.
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pregled osebnega vozila

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Nočem se kregat :)
Če hočeš, ti lahko na PM pošljem podatke pa me preveri (z mojim dovoljenjem) :)

Vse kar sem napisal je res - samo ne verjamem da sem tako sumljiv ali da o meni krožijo kakršnekoli informacije, zato se mi tudi zdi da so mi kršene pravice.
Sej ne da se zdej kurčim čez sistem pa vse ki tam delajo (mogoče bom enkrat tudi jaz policaj) ampak v dveh letih odkar mam izpit sem kazen dobil trikrat (vedno napačno parkiranje), nikoli nisem imel nobenih drugih prekrškov/prestopkov.

Hvala :)

@yaxo11: če imaš izpit 10 let si že v poznih 20ih ali že 30 letih starosti.
Verjamem ko si ti imel 20 let policija ni vsaki dan iskala prepovedanih substanc in se obregnila ob vsako malenkost, ki v vozilu ni bila po prefpisih (češ delam ti uslugo ker te ne bom oglobil).
Kot sem rekel, verjamem da primankuje denarja, oz. mogoče kdo kje izkorišča nevednost ljudi kakšne pravice (ter dolźnosti!) imajo v takih postopkih :)
Vse kar lahko rečem, časi se spreminjajo :)


@sinko: Ta tema je bila odprta v dobri luči, da se razjasne par stvari (ker tudi informacije na policija.si so zelo skope/ da ne rečem če grem po informacijo na PU - glih da me ne zaprejo če prašam kaj takega...), in ne da se sedaj kdorkoli na kogarkoli naslaja - "ker si ti kriminalc". Mogoče res; sam če bi že mel tok na vesti nebi tuki spraševal :)



Hvala za odgovore in izkušnje :)
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
carchy225
Prispevkov: 132
Pridružen: 11 Jan 2009, 22:21

Re: Pregled osebnega vozila

Odgovor Napisal/-a carchy225 »

Bom kar tole temo uporabil.
Pred eno uro sem se peljal domov po AC iz LJ proti Grosuplju, ko sem prišel do belega megana sedan ki je vozil 120-125kmh in se ni hotel umaknit na vozni pas čeprav je bil le ta prost, po parih kilometrih sem prižgal levi smernik in se še vedno ni hotel umaknit potem pa sem mu še poblendal, on pa je prižgal modre lučke spredaj in na armaturi, zadaj jih ni bilo (ker je bila tema se je videl odsev v notranjost njegovega avta), to je bilo tik pred omejitvijo 80kmh kjer je gradbišče pri izvozu za šmarje-sap (tu je on vozil okoli 100 jaz pa 90), ko sem ga po koncu omejitve prehitel je začel na polno blendat in vklapljat modre lučke in desni smernik, nato sem šel na izvoz za Grosuplje in ustavil pri Kongu, tam je tip ustavil za mano in sedel v avtu kake 3-4 minute. Potem sem malo speljal naprej in nato je on zapeljal poleg mene, in odprl okno, vprašal sem ga kdo je in je rekel da je s policije, jaz sem mu odgovoril da je lahko kdorkol in da mogoče me misli oropat, potem mi je v temi iz avta pokazal neko kartico in sem mu rekel da nič ne vidm v temi in sem spet malo naprej zapeljal, potem je pa le pršu iz avta in mi pokazal kartico kjer je pisalo MNZ policija, njegova slika in ime in priimek (kakršno ima tudi moja matka ki je tajnica na MNZ), imel pa je še postajo in je kao klical patruljo, vendar se iz te postaje ni nič slišalo tako kot ponavadi pri policistih. Naslednjih par minut sva se pregovarjala o prometni varnosti, zakaj tko divjam (130 po ac je za njega divjanje???) in zakaj sem mu blendal, jaz pa njemu zakaj se ni umaknil, na koncu pa je rekel naj bo to samo opozorilo. Bil je pa star okol 50-60let v civilu.
Zanima me, če lahko vsak ki je v službi na policiji (od tajnice do sekretarja) in vozi služben avto ustavlja ljudi in jim soli pamet, ker ta tip očitno ni bil ne policist ne kriminalist?
Sem pa nažalost pozabil vprašat kaj dela v policiji, in tud sam bi klical patruljo če bi imel homologirane OZjke (čeprav je ista dimenzija pnevmatik kot original bi se sigurno na to zapičl). Mogoče pa bi moral ko sem videl da ni policist takoj naprej speljat, ker dejansko nisem naredil nobenega prekrška in tudi če bi ga ni imel dokaza?
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Re: Pregled osebnega vozila

Odgovor Napisal/-a sinko »

na to porečem le, zakaj pri bogu milem, kljub 15tim letom na cesti, prevoženih cca slab miljon kilometrov, doživel že svašta, blendal, ne vem še kaj, pa zakaj se to meni nikol ni oziroma se mi ne zgodi? Aja pa nikjer mi ne piše da sem policaj, da bi se me kdo bal.
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
Gregc
Prispevkov: 277
Pridružen: 29 Jul 2010, 06:47
Kraj: nekje na vrhniki ;)

Re: Pregled osebnega vozila

Odgovor Napisal/-a Gregc »

Smehi smehi in še enkrat smehi, moje mnenje, če te policist ustavi, sledi postopkom ki jih izreče in seveda sodeluj z njemu. tako bo postopek najhitreje zaključen, u primeru da policistu jezikaš si bo on vzel čas in te strokovno pregledal, zakaj bi delal galamo (da ne dovoliš pregledati avtomobila) če nič ne skrivaš?

imel sem že sceno, ko sva sz prijateljem šla na cigareto na parkirišče pri nekem pokopališču, imela debato o avtomobilih ter projektu in sredi debate ko sem hotel prižgati cigareto se je nenadoma pojavila srebrna astra in notri kriminalista, ker sva se jima zdela sumljiva na taki lokaciji sta prosila za pregled vozila, me prašala če imam kaj nedovoljenega.... frend še osebnega dokumenta ni imel zraven, in ker sta dojela, da nič škodljivega in prepovedanega ne delava je kolegu šel skozi prste, in tudi postopek je šel hitro skozi, na koncu smo še debato udarli glede avtomobilov in večer je minil v prijetnem vzdušju.
Odgovori