Multaradar c in slikanje!

Homologacije, zakoni, predpisi
Uporabniški avatar
WiseMan
Prispevkov: 56
Pridružen: 08 Apr 2011, 09:20
Kraj: nekje v bližini..

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a WiseMan »

Brata je zadaj slikal, pa je bil sam na sliki pa nič minusa pri hitrosti.. tko da to ni čist nujno očitno..
Nikol ni tolk slabo, da ne bi moglo bit še slabš..
Have a kick-ass ride..
darkdog24
Prispevkov: 547
Pridružen: 18 Sep 2003, 16:41
Kraj: Slovenia

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a darkdog24 »

OK še moje mnenje glede tega.

Fotografija po mojem mnenju ni delo policijskega radarja ampak mestnega redsrstva. Policijski novejši radarji imajo izjemno dobro ločljivost, tako da ko se fotografija poveča se dejansko lepo vidi obraz voznika.

V tem primeru je prekršek storilo prihajajoče vozilo, ker je fokus kamere radarja tudi tako obrnejen, da fotografira prihajajoča vozila. Če bi odhajajoče vozilo sprožilo radar, bi ga fotografiral veliko prej kar bi se na fotografiji opazilo kot Picasso veliko spredaj tale bel avto pa nekolo zadaj.
Ker so radar nastavili na neko razdaljo kdaj se sproži se je v tem trenutku pač ujelo vozilo ki prihaja.

Praksa govori, da se na slikimora videti dobro vozilo ki je fotografirano in da recimo ne moreta biti fotografirani dve vozili vzporedno.
Varijanta da nisem jaz vozil na sodiščih ne vžge več, pa tudi če ga nisi vozil si odgovoren da posojaš vozilo in drugi delajo prekrške. Nekdo bo zbil pešca natankal gorivo in ne plačal z mojim avtom js bom pa rekel js nisem boli me ***** kdo ga je vozil js ga nisem!?
To več ne vžge.

O pritožbi temeljito razmislite ne na vrh čez glavo. Ni enostavno se kr pritožit ker potem pa ne jokat če bo pritožba zavrnjena, polovičke ni več + sodni stroški in takse!

Mestno redarstvo fotografira tudi od zadaj, policija se tega zaradi težjega dokazovanja ne posložuje!

In v tem primeru voznik ni storil kaznivo dejanje ampak navaden cestno prometni prekršek, tako da ne more pisati na obvestilu kaznivo dejanje.Če to dejansko piše potem tisti ki je to napisal naj gre krompir prodajati.
P O L I C I J A skrbi za Vašo varnost in za Vašo denarnico.

Bodi PREVIDEN cuvaj svojo denarnico.
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a sinko »

Jaz pa mam samo to za povedat, če kdo misli da ni kriv naj da zahtevek za sodno varstvo, če pa mislite, da policisti oziroma njihovi šefi ki to na koncu prekontrolirajo, eni boljše eni slabše, ne vejo kaj pošiljajo pa se pač motite. Sam sem te slike pošiljal ene 2 meseca, kopijo seveda dobi kršitelj, da ve za kaj se gre, original je na PP,. Kakovost, format itd je odvisen od radarja do radarja, na sliki bi se tudi moralo videti kam meri, se pravi prihajajoče ali odhajajoče avtomobile. V kolikor pride do dvoma, da se ne ve katero je vozilo je storilo prekršek se to izloči. Primer na AC dva avta vzporedno, radar dobi oba na sliko, kdo je kriv? Oni na voznem al oni na prehitevalnem? Se ne da ugotoviti. Tako, da če kdo misli da ni to to, kar z zahtevki na plano, samo pol ne jokat ko sodišče da polno kazen, plus stroške postopka. Aja na sodišču ni več polovičke
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
Morphy
Prispevkov: 239
Pridružen: 06 Feb 2009, 04:35

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a Morphy »

Mestno redarstvo fotografira tudi od zadaj, policija se tega zaradi težjega dokazovanja ne posložuje!
torej slika je bila posneta v neki vasi Černalavci v Prekmurju, torej imamo tudi tam mestno redarstvo ali kako ? torej, če sta že policaja in sta kao delala s temi slikami, lahko povesta konkretno mnenje, kako se da s te slike ugotoviti kdo je sprožil radar ? Torej izločitev na avtocesti, če sta avta vzporedna, a tukaj pa nista ??
darkdog24
Prispevkov: 547
Pridružen: 18 Sep 2003, 16:41
Kraj: Slovenia

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a darkdog24 »

Js samo dodam svoj podpis pod mnenje kolega sinka, ki ve kako se tem zadevam streže.Ostalo je na vas. :!:
P O L I C I J A skrbi za Vašo varnost in za Vašo denarnico.

Bodi PREVIDEN cuvaj svojo denarnico.
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

Je kdo že kdaj pisal Zahtevo za sodno varstvo zoper odločbo prekrškovnega organa? Moj avto je padel na stacionarni radar, vendar mene ni bilo v njem (lahko dokažem). Kot lastnik vozila sem vseeno dobil kazen, kateri pa se želim z ugovorom izogniti. Torej, če je že kdo pisal takšno zahtevo ali kakršenkoli ugovor, prosim za mušter, da se ne bom sam mučil s tem pravnim nakladanjem...
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Podobno situacijo je imel kolega kako leto nazaj. Njegova punca je namreč 'padla' na radar, medtem ko je bil on v službi. Kazni se ni izognil, se je pa izognil kazenskim točkam.
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Golddevvil
Prispevkov: 237
Pridružen: 20 Dec 2012, 16:29

Re: Multaradar c in slikanje!

Odgovor Napisal/-a Golddevvil »

Pre 6 meseci sem poslal zahtevo za sodno varstvo ( z dokazi da res nisem bil v vozilu)- v roku meseca ali dveh sem dobil s strani redarstva pošto, da je zadeva zaključena. Torej ne pik, ne kazni-proti družinskim članom se ne rabiš izreči.....sem pa neki slišu, da tole več ne pije vode...

če kdo rabi, lahko pošljem kaj sem jim poslal jaz (dopis mi je sestavil odvetnik)....
Odgovori