Slika radarja v zadek avtomobila

Homologacije, zakoni, predpisi
Uporabniški avatar
Morphy
Prispevkov: 239
Pridružen: 06 Feb 2009, 04:35

Slika radarja v zadek avtomobila

Odgovor Napisal/-a Morphy »

lep pozdrav !
Torej danes dobim po pošti slike domov, na katerih je avto slikan v zadek, ko bi naj prekoračil hitrost. Me pa zanima odkdaj se to prakticira in kako bi to naj bilo verodostojno ? Avta takrat sploh nisem vozil jaz, kako čem to zdaj dokazati, če je slika od zadaj ?
Poleg tega se v dopisu ne ujemata niti registerska številka niti ura kot je razvidno iz slike, tak da še iz slike ne znajo prav prepisat ,nesposobni totalno..... Torej plaču bom itak...
sam zanimajo me vaša mnenja :)
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

pritožbo napiš. če poznaš kakega pravnika ti bo olajšal delo.
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Odgovor Napisal/-a oorosh »

Slikanje vozil v rit se prakticira že dlje časa, je pa vsaj pri mestnem redarstvu v LJ zaželjeno oz. se prakticira da se avto slika v sprednji del, ravno zaradi identifikacije voznika.
Če nisi ti vozil avta, moraš k ugovoru priložiti izjavo osebe ki je vozila avto takrat ko ga je radar blicnil. Kaj več bo pa kdo od modrih angelov dodal, jih je kar nekaj tukaj.


lp
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Uporabniški avatar
JaaN
Prispevkov: 780
Pridružen: 03 Mar 2006, 23:31
Kraj: SLO - 04

Odgovor Napisal/-a JaaN »

Jp, ravno par dni nazaj smo na firmi dobili takšno slikco... Tisto "kanto" postavijo za grm in ni šans da jo opaziš ko se pelješ.
2,0 TFSI & Clio III 1.4 16v Dynamique
Uporabniški avatar
boncl
Prispevkov: 812
Pridružen: 19 Sep 2006, 12:36
Kraj: Kovor

Odgovor Napisal/-a boncl »

napiš pritožbo, notr napiš de je to družinski avto da ga vozijo vsi v družini pa da ne veš kdo je vozil, ker proti družinskim članom se ti na sodišču ni treba izpovedat
Če ni vsak dan zanimiv pol je brezveze !
Uporabniški avatar
Morphy
Prispevkov: 239
Pridružen: 06 Feb 2009, 04:35

Odgovor Napisal/-a Morphy »

Ma dvomim, da bi kej velik dosegel, pač poznamo te fore, policijske napake ne izničijo prekrška...

Bol me moti pa dejstvo, da je tista slika popolnoma zanič kvalitete, na sliki komaj razbereš kakšen avto je , vidi se samo prtlažnik + za silo berljiva tablica...... vse neko zamegljeno...... če je to kak dokaz ne vem....
to lahko sam nardim za 5 minut v Photoshopu lepšo sliko in dodam zgoraj tiste kao podatke z radarja pa pošlkem.....

To je moja prva slika z radarja, k sm jo pač vidu v življenju in sm razočaran. Sm mislu, da so to neke kvalitetne slike za dokaze, da mamo nevem kako tehnologijo, bla bla.... to pa je podn od podna... če so to verodostojni dokazi, pol tut ne vem v kakšnem svetu mi živimo.... :)
napiš pritožbo, notr napiš de je to družinski avto da ga vozijo vsi v družini pa da ne veš kdo je vozil, ker proti družinskim članom se ti na sodišču ni treba izpovedat
me pa zanima, če to dejansko pravno upoštevajo , al je to pač samo prepričanje ljudi ? pol dejansko nobedenn nebi nikoli plačal, vedno se lahka na familijo izgovarjaš :)
Uporabniški avatar
croma_man
Prispevkov: 2285
Pridružen: 02 Mar 2004, 13:22
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a croma_man »

ta pritožba ne pali več, krivec je lastnik avta.
Slika
Fiat Coupe 2.0 16V Turbo SOLD
Volvo 850 2.3 T5 20V Turbo SOLD
Renault Laguna 2.0 RXE '94 SOLD
VW Passat 1.8 20V Turbo Variant
Renault Express 1.4 RT '99
darkdog24
Prispevkov: 547
Pridružen: 18 Sep 2003, 16:41
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a darkdog24 »

croma_man napisal/-a:ta pritožba ne pali več, krivec je lastnik avta.
Tako je teh pritožb o wanna be vozniku iz Bosne ,Srbije Makedonije itd...so se na sodišču nasitili. Torej če z materialnim dokazom ne moreš dokazati, da v tem času nisi bil v avtu dobiš kot lastnik avtomobila kazen.Priče niso več verodostojne, če slučajno imaš cel kup prič.Zahtevajo materialni dokaz.

Ker če nekdo odtuji gorivo na bencinskem servisu in lastnik avta reče js nisem vozu ne bom pa povedu kdo je se ga potem ne kaznuje al kaj?
Tako je tudi s prekrški.
P O L I C I J A skrbi za Vašo varnost in za Vašo denarnico.

Bodi PREVIDEN cuvaj svojo denarnico.
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

voziti po CPP je manj stresno :wink:

Jaz se strinjam, če noče priznat, kdo je vozil avta "če vozil ni lastnik", potem naj lastnik avtomobila plača kazen. naslednič avta pač ne boš posodil :wink: .

Dobrota je sirota.


PS: dobro se ve, kdo je vozil avto :lol: , kar plačej kazen. Jaz bi jo, če bi me dobili naradar. V desetih letih so me 1x dobl na radar. Od takrat vozim drugače.
Uporabniški avatar
casiop3
Prispevkov: 156
Pridružen: 11 Jan 2009, 01:53
Kraj: Stalingrad

Odgovor Napisal/-a casiop3 »

darkdog24 napisal/-a:
croma_man napisal/-a:ta pritožba ne pali več, krivec je lastnik avta.
Tako je teh pritožb o wanna be vozniku iz Bosne ,Srbije Makedonije itd...so se na sodišču nasitili. Torej če z materialnim dokazom ne moreš dokazati, da v tem času nisi bil v avtu dobiš kot lastnik avtomobila kazen.Priče niso več verodostojne, če slučajno imaš cel kup prič.Zahtevajo materialni dokaz.

Ker če nekdo odtuji gorivo na bencinskem servisu in lastnik avta reče js nisem vozu ne bom pa povedu kdo je se ga potem ne kaznuje al kaj?
Tako je tudi s prekrški.
glede tega na benzniski ko odtuijs bencin je tok luk da glava pece...
glede teh skatl pa ko jih skrivajo v grme lahka sam recem pfuj sj ni druge
Uporabniški avatar
Spidojc
Prispevkov: 809
Pridružen: 24 Mar 2008, 21:46

Odgovor Napisal/-a Spidojc »

No jest mam sodelovko,ki je tudi dobila domov sliko,vozil je pa njen sin, napisala je pritožbo,da ona ni vozila vendar je vozil družinski član,katerega ni potrebno navesti. Seveda je bila klicana na sodišče kamor je s seboj vzela svojo mati ,kot pričo da sta v tem času ,ko je nastala slika doma skupaj pekli piškote, zdej ne vem a sta za dokaz piškote sabo nesle al kaj 8) ,sam pomojm da ne :D , no v glavnem na koncu ni dobila nič kazni, se je pa to zgodilo cca 1,5 do 2 leti nazaj.
Slika
Uporabniški avatar
kupi
Prispevkov: 130
Pridružen: 03 Dec 2007, 22:09
Kraj: Dobrepolje

Odgovor Napisal/-a kupi »

Spidojc napisal/-a:No jest mam sodelovko,ki je tudi dobila domov sliko,vozil je pa njen sin, napisala je pritožbo,da ona ni vozila vendar je vozil družinski član,katerega ni potrebno navesti. Seveda je bila klicana na sodišče kamor je s seboj vzela svojo mati ,kot pričo da sta v tem času ,ko je nastala slika doma skupaj pekli piškote, zdej ne vem a sta za dokaz piškote sabo nesle al kaj 8) ,sam pomojm da ne :D , no v glavnem na koncu ni dobila nič kazni, se je pa to zgodilo cca 1,5 do 2 leti nazaj.
To pa bo držal :D
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Re: Slika radarja v zadek avtomobila

Odgovor Napisal/-a rambo »

Morphy napisal/-a:lep pozdrav !
Torej danes dobim po pošti slike domov, na katerih je avto slikan v zadek, ko bi naj prekoraèil hitrost. Me pa zanima odkdaj se to prakticira in kako bi to naj bilo verodostojno ? Avta takrat sploh nisem vozil jaz, kako èem to zdaj dokazati, èe je slika od zadaj ?
Poleg tega se v dopisu ne ujemata niti registerska številka niti ura kot je razvidno iz slike, tak da še iz slike ne znajo prav prepisat ,nesposobni totalno..... Torej plaèu bom itak...
sam zanimajo me vaša mnenja :)
glede na odebeljeni tisk smo mi podali pritozbo in so opustili kazen
ker niso mogli dokazat da se gre za isto registracijo
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Slika radarja v zadek avtomobila

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Majo je slikal radar v Kangooju, 100m naprej jo je ustavil policaj in ji dal (kar precejsnjo) kazen. Cudno se mi zdi, ker ji ni pokazal nobene slike ali dokaza, samo preko vokitokija je dobil info o hitrosti. Se lahko kaj pritozi, da ji ni bil posredovan dokaz? Ce se pritozi in zavrnejo, potem no vec polovicke, ne? Hvala :wink:
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Slika radarja v zadek avtomobila

Odgovor Napisal/-a franko »

Mislim, da ne bo nobena pritožba pomagala. Včasih tako za pasove in mobitele delajo. Eden stoji za vogalom hiše, ali pa na semaforju, drug pa malo naprej čaka, pa ustavlja.
use se da sam če se če
Odgovori